Plugins - Contact Form 7 - Stable (latest release) - en to da_DK translation catalogue (247 entries)

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
da_DK: %1$s er <strong>forældet</strong> siden Contact Form 7 version %2$s! Brug %3$s i stedet for.

en: %s ago
da_DK: for %s siden

en: %s configuration error found | %s configuration errors found
da_DK[0]: %s konfiguration fejl fundet.
da_DK[1]: %s konfiguration fejl fundet.

en: %s keys switch panels
da_DK: Brug %s tasterne til at skifte i mellem fanebladene

en: (required)
da_DK: (skal udfyldes)

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
da_DK: <strong>Yderligere indstillinger</strong> giver mulighed for at indsætte brugerdefineret kode.

en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
da_DK: <strong>Contact Form 7 %1$s kræver WordPress %2$s eller nyere.</strong> <a href="%3$s">opdatér venligst WordPress</a> først.

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
da_DK: <strong>Duplikér</strong> - Kopirer formularen. En kopi har alle de samme indstillinger og indhold, bare med et nyt ID.

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
da_DK: <strong>Rediger</strong> - Sender dig til redigeringsskærmbilledet. Du kan også klikke på titlen.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
da_DK: <strong>Formular</strong> indeholder en HTML form. Du kan bruge HTML, som er tilladt i form elementet. Du kan også bruge de specielle formular tags her.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
da_DK: <strong>E-mail (2)</strong> er en ekstra skabelon, der fungere på samme måde som E-mail skabelonen. E-mail (2) er anderledes på den måde, at den kun sende, når E-mail er afsendt.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
da_DK: <strong>E-mail</strong> indeholder skabelonen til e-mailen der bliver afsendt. Du kan også bruge de specielle formular tags her.

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
da_DK: <strong>Titel</strong> er titlen på formularen. Titlen bliver kun brugt til at give den et navn og kan ændres.

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
da_DK: Et form-tag er en kode omsluttet af firkantet klammer og bruges i formular indholdet. Et form-tag repræsentere et input felt og komponenterne kan opdeles i fire: type, navn, indstillinger og værdier. Der understøttes bl.a.: text, number, date, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading, CAPTCHAs og kontrolspørgsmål.

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
da_DK: Et mail-tag er også en kode omsluttet af firkantet klammer, som du kan bruge i E-mail og E-mail (2) indholdet. Et mail-tag repræsentere en bruger indtastet værdi, fra det tilsvarende form-tag.

en: Acceptable file types
da_DK: Tilladte filtyper

en: Acceptance Checkbox
da_DK: Betingelser afkrydsningsfelt

en: Add New
da_DK: Tilføj ny

en: Add New Contact Form
da_DK: Tilføj ny kontakt formular

en: Additional Headers
da_DK: Yderligere headers

en: Additional Settings
da_DK: Yderligere indstillinger

en: Additional Settings (%d)
da_DK: Yderligere indstillinger (%d)

en: Allow multiple selections
da_DK: Tillad at vælge flere på én gang

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
da_DK: Alle informationer du indtaster vil ikke blive delt med andre, uden din godkendelse.

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Available Actions
da_DK: Tilgængelige handlinger

en: Before you cry over spilt mail&#8230;
da_DK: For du græder over spildt mail&#8230;

en: CAPTCHA
da_DK: CAPTCHA-kontrol

en: Checkboxes, Radio Buttons and Menus
da_DK: Afkrydsningsfelter, Radio knapper og menuer

en: Class attribute
da_DK: Klasse (CSS)

en: Compact
da_DK: Kompakt

en: Configuration validation completed. An invalid contact form was found. | Configuration validation completed. %s invalid contact forms were found.
da_DK[0]: Konfigurationsvalidering udført. En ugyldig kontaktformular blev fundet.
da_DK[1]: Konfigurationsvalidering udført. %s ugyldige kontaktformularer blev fundet.

en: Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
da_DK: Konfigurationsvalidering udført. Ingen ugyldige kontaktformularer blev fundet.

en: Configure Keys
da_DK: Konfigurere nøgler

en: Contact
da_DK: Kontakt

en: Contact Form
da_DK: Kontaktformular

en: Contact Form 7 doesn&#8217;t store submitted messages anywhere. Therefore, you may lose important messages forever if your mail server has issues or you make a mistake in mail configuration.
da_DK: Contact Form 7 gemmer ikke beskeder nogen steder. Du kan derfor risikere at miste vigtige beskeder, hvis mailserveren har problemer, eller der er fejl i din opsætning.

en: Contact Form 7 supports spam-filtering with %1$s. Intelligent %2$s blocks annoying spambots. Plus, using %3$s, you can block messages containing specified keywords or those sent from specified IP addresses.
da_DK: Contact Form 7 understøtter spam-filtrering med %1$s. Intelligent %2$s blokerer irriterende spambots. Plus, ved at bruge %3$s, kan du blokere beskeder, der indeholder specifikke ord eller IP adresser.

en: Contact Forms
da_DK: Kontaktformularer

en: Contact form %d
da_DK: Kontaktformular %d

en: Contact form created.
da_DK: Kontaktformular oprettet.

en: Contact form deleted.
da_DK: Kontaktformular slettet.

en: Contact form saved.
da_DK: Kontaktformular gemt.

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
da_DK: Kopiere denne shortcode og indsæt den i et Indlæg, Side, Widget osv.:

en: Dark
da_DK: Mørk

en: Date
da_DK: Dato

en: Date Field
da_DK: Dato felt

en: Date format that the sender entered is invalid
da_DK: Dato formatet, som afsender indtastede, er ugyldig

en: Date is earlier than minimum limit
da_DK: Dato er før tilladte

en: Date is later than maximum limit
da_DK: Dato er efter tilladte

en: Default value
da_DK: Standardværdi

en: Delete
da_DK: Slet

en: Dismiss
da_DK: Afvis

en: Docs
da_DK: Dokumenter

en: Duplicate
da_DK: Duplikér

en: ERROR
da_DK: FEJL

en: Edit
da_DK: Redigér

en: Edit &#8220;%s&#8221;
da_DK: Redigér 8220;%s&#8221;

en: Edit Contact Form
da_DK: Rediger kontaktformular

en: Edit messages used in the following situations.
da_DK: Rediger beskeder brugt i følgende situationer.

en: Email address that the sender entered is invalid
da_DK: E-mail-adressen, som afsender indtastede, er ugyldig

en: Enter title here
da_DK: Skriv titel her

en: Error in deleting.
da_DK: Fejl under forsøg på sletning.

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
da_DK: Ekskludere linjer med blanke e-mail tags fra resultatet

en: FAQ about Configuration Validator
da_DK: FAQ om Configuration Validator

en: Field type
da_DK: Felt type

en: File Attachments
da_DK: Vedhæftninger

en: File Uploading and Attachment
da_DK: Fil upload og Vedhæftning

en: File size limit (bytes)
da_DK: Fil størrelse grænse (bytes)

en: For more details, see %s.
da_DK: For flere detaljer se %s.

en: For more information:
da_DK: For mere information:

en: Form
da_DK: Formular

en: Form-tag Generator: %s
da_DK: Formular-tag generator: %s

en: From
da_DK: Fra

en: From: %s
da_DK: Fra: %s

en: Generate a form-tag for a date input field. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag til et dato felt. For detaljer %s.

en: Generate a form-tag for a drop-down menu. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag til en drop-ned menu. For detaljer %s.

en: Generate a form-tag for a field for numeric value input. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag til et felt med tal værdier. For detaljer se %s.

en: Generate a form-tag for a file uploading field. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag til et vedhæftningsfelt. For detaljer %s.

en: Generate a form-tag for a group of checkboxes. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag til en gruppe af afkrydsningsfelter. For detaljer %s.

en: Generate a form-tag for a group of radio buttons. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag for en gruppe af radio knapper. For detaljer %s.

en: Generate a form-tag for a multi-line text input field. For more details, see %s.
da_DK: Generere et form-tag til et multi linje tekst felt. Flere detaljer her %s.

en: Generate a form-tag for a question-answer pair. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag til spørgsmål/svar. For detaljer %s.

en: Generate a form-tag for a reCAPTCHA widget. For more details, see %s.
da_DK: Generere et form-tag til en reCAPTCHA widget. For flere detaljer se %s.

en: Generate a form-tag for a single-line URL input field. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag for et URL felt. For detaljer %s.

en: Generate a form-tag for a single-line email address input field. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag for et e-mail felt. For detaljer %s.

en: Generate a form-tag for a single-line plain text input field. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag for et tekst felt. For detaljer %s.

en: Generate a form-tag for a single-line telephone number input field. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag for et telefonnummer felt. For detaljer %s.

en: Generate a form-tag for a submit button. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag til en send knap. For detaljer %s.

en: Generate a form-tag for an acceptance checkbox. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag til betingelser afkrydsningsfelt. For detaljer %s.

en: Generate form-tags for a CAPTCHA image and corresponding response input field. For more details, see %s.
da_DK: Generer et form-tag til CAPTCHA. For detaljer %s.

en: Getting spammed? You have protection.
da_DK: Modtager du spam? Du har et forsvar.

en: HTML tags are not allowed in a message.
da_DK: HTML tags er ikke tilladt i en besked.

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
da_DK: Holder du musen over en række i oversigten, vil der komme handlinger fra, så du nemt kan håndtere dine formularer. Du kan gøre følgende:

en: How to correct this?
da_DK: Hvordan retter jeg det til?

en: Id attribute
da_DK: Id (CSS)

en: Image settings
da_DK: Billedindstillinger

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
da_DK: <strong>Beskeder</strong>, her kan du redigere forskellige beskeder brugt til at give brugeren informationer. Disse beskeder er relativt korte beskeder, så som validering, fejl osv.

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
da_DK: I følgende felter, kan du bruge disse e-mail tags:

en: Input field settings
da_DK: Indstillinger for inputfeltet

en: Insert Tag
da_DK: Indsæt tag

en: Insert a blank item as the first option
da_DK: Indsæt en tom linje som først valg

en: Install a message storage plugin before this happens to you. %s saves all messages through contact forms into the database. Flamingo is a free WordPress plugin created by the same author as Contact Form 7.
da_DK: Installer et "message storage" plugin, før dette sker for dig. %s gemmer alle beskeder fra formularer i en database. Flamingo er et gratis Plugin af samme udvikler som Contact Form 7.

en: Integration with Other Services
da_DK: Integration med andre tjenester

en: Invalid key values.
da_DK: Ugyldige nøgle værdier.

en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
da_DK: Bare endnu et kontaktformular plugin. Simpelt, men fleksibelt.

en: Label
da_DK: Etiket

en: Light
da_DK: Lys

en: Mail
da_DK: E-mail

en: Mail (2)
da_DK: E-mail (2)

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
da_DK: Mail (2) er en ekstra skabelon, ofte brugt til autosvar.

en: Make checkboxes exclusive
da_DK: Gør afkrydsningsfelter eksklusive

en: Make this checkbox checked by default
da_DK: Afkrydsningsfeltet skal være afkrydset som standard

en: Make this work inversely
da_DK: Skal det virke omvendt

en: Message Body
da_DK: Selve beskeden

en: Message Body:
da_DK: <span title="message body">Selve beskeden:</span>

en: Messages
da_DK: Beskeder

en: Misconfiguration leads to mail delivery failure or other troubles. Validate your contact forms now.
da_DK: Ukorrekt konfiguration giver problemer med e-mail afsendelser og andet. Valider dine kontaktformularer nu.

en: Multiple form controls are placed inside a single label element.
da_DK: Der er mere end ét form element i et label element.

en: Name
da_DK: Navn

en: Number Fields
da_DK: Tal felter

en: Number format that the sender entered is invalid
da_DK: Tal format som brugeren indtastede er ugyldig

en: Number is larger than maximum limit
da_DK: Tallet er større end tilladte

en: Number is smaller than minimum limit
da_DK: Tallet er mindre en tilladte

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
da_DK: På denne skærm, kan du redigere en formular. En formular indeholder følgende:

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
da_DK: På denne skærm, kan du håndtere kontakt formularer. Du kan tilføje lige så mange du ønsker. Hver formular, har et unikt ID og en shortcode ([contact-form-7 ...]) For at indsætte en formular i et indlæg, widget osv. skal du bare indsætte shortcode'en.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
da_DK: På denne skærm, kan du håndtere de services der er tilgængelige. Brug af API giver mulighed for at integrere med andre services.

en: One option per line.
da_DK: Én indstilling pr. linje

en: One or more fields have an error. Please check and try again.
da_DK: Et eller flere felter indeholder en fejl. Tjek og prøv igen.

en: One pipe-separated question-answer pair (e.g. The capital of Brazil?|Rio) per line.
da_DK: Lodretstreg adskilt spørgsmål/svar pr. linje (f.eks. Hovedstaden i Danmark?|København).

en: Options
da_DK: Indstillinger

en: Overview
da_DK: Oversigt

en: Please verify that you are not a robot.
da_DK: Bekræft du ikke er en robot.

en: Put a label first, a checkbox last
da_DK: Sæt en label først, afkrydsningsfelt sidst

en: Questions and answers
da_DK: Spørgsmål og svar

en: Quiz
da_DK: Kontrolspørgsmål

en: Range
da_DK: Område

en: Required field
da_DK: Påkrævet felt

en: Reset Keys
da_DK: Nulstil nøgler

en: Save
da_DK: Gem

en: Search Contact Forms
da_DK: Søg i kontaktformularer

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
da_DK: Søgeresultater for &#8220;%s&#8221;

en: Sender doesn't enter the correct answer to the quiz
da_DK: Afsender indtastede ikke det rigtige svar på kontrolspørgsmålet

en: Sender's message failed to send
da_DK: Afsenders besked blev ikke sendt pga. en fejl

en: Sender's message was sent successfully
da_DK: Afsenders besked blev sendt

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Settings saved.
da_DK: Indstillinger gemt.

en: Shortcode
da_DK: Kortkode

en: Size
da_DK: Størrelse

en: Spammers target everything; your contact forms aren&#8217;t an exception. Before you get spammed, protect your contact forms with the powerful anti-spam features Contact Form 7 provides.
da_DK: Spammere rammer alt; dine formularer er ingen undtagelse. Før du bliver begravet i spam, kan du beskytte dine formularer med den effektive anti-spam funktion, som Contact Form 7 tilbyder.

en: Spinbox
da_DK: Bladre felt

en: Subject
da_DK: Emne

en: Subject: %s
da_DK: Emne: %s

en: Submission was referred to as spam
da_DK: Indholdet blev markeret som spam

en: Submit Button
da_DK: Send knap

en: Telephone number that the sender entered is invalid
da_DK: Det indtastet telefonnummer er ikke gyldig

en: Text Fields
da_DK: Tekst felter

en: Thank you for your message. It has been sent.
da_DK: Tak for din besked. Den er nu afsendt.

en: The %name% field value is invalid.
da_DK: %name% feltets værdi er ugyldig.

en: The URL is invalid.
da_DK: URL'en er ikke gyldig.

en: The answer to the quiz is incorrect.
da_DK: Svaret til kontrolspørgsmålet er ukorrekt.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
da_DK: De ændringer, du har foretaget, vil blive tabt, hvis du navigerer væk fra denne side.

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
da_DK: Svaret, som afsender indtastede, matcher ikke CAPTCHA-kontrollen

en: The date format is incorrect.
da_DK: Dato formatet er ukorrekt.

en: The date is after the latest one allowed.
da_DK: Datoen er efter, den seneste tilladte.

en: The date is before the earliest one allowed.
da_DK: Datoen er før, den tidligst tilladte.

en: The e-mail address entered is invalid.
da_DK: E-mail adressen er ikke gyldig.

en: The field is required.
da_DK: Feltet er påkrævet.

en: The field is too long.
da_DK: Feltet er for langt.

en: The field is too short.
da_DK: Feltet er for kort.

en: The file is too big.
da_DK: Filen er for stor.

en: The number format is invalid.
da_DK: Tal formatet er ikke gyldig.

en: The number is larger than the maximum allowed.
da_DK: Tallet er større end maksimum grænsen.

en: The number is smaller than the minimum allowed.
da_DK: Tallet er mindre end minimum grænsen.

en: The telephone number is invalid.
da_DK: Telefonnummeret er ikke gyldig.

en: Theme
da_DK: Tema

en: There are also special mail-tags that have specific names, but don&#8217;t have corresponding form-tags. They are used to represent meta information of form submissions like the submitter&#8217;s IP address or the URL of the page.
da_DK: Der er også specielle mail-tags, der ikke har tilsvarende form-tags. De bliver brugt til at vise meta information fra formular afsendelser. Så som brugerens IP og URL'en til siden der bliver sendt fra.

en: There are terms that the sender must accept
da_DK: Der er betingelser, som afsender skal acceptere

en: There is a field that the sender must fill in
da_DK: Der er et felt, som afsender skal udfylde

en: There is a field with input that is longer than the maximum allowed length
da_DK: Der er et felt, hvor brugeren har overskredet den maksimal tilladte længde

en: There is a field with input that is shorter than the minimum allowed length
da_DK: Der er et felt, hvor brugeren er under den minimal tilladte længde

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
da_DK: Der var en fejl under afsendelsen af din besked. Prøv venligst igen senere.

en: There was an error uploading the file.
da_DK: Der skete en fejl under upload af filen.

en: There was an unknown error uploading the file.
da_DK: Der skete en ukendt fejl under upload af fil.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
da_DK: Denne kontaktformular indeholder CAPTCHA-felter, men de nødvendige biblioteker (GD og FreeType) er ikke tilgængelige på din server.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
da_DK: Denne kontaktformular indeholder CAPTCHA-felter, men den midlertidige mappe til filerne (%s) eksisterer ikke eller er ikke skrivbar. Du kan oprette mappen eller ændre <span title="permissions">adgangstilladelserne</span> selv.

en: This contact form contains file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
da_DK: Denne kontaktformular indeholder felter for filuploadning, men den midlertidige mappe til filerne (%s) eksisterer ikke eller er ikke skrivbar. Du kan oprette mappen eller ændre <span title="permissions">adgangstilladelserne</span> selv.

en: This e-mail was sent from a contact form on %1$s (%2$s)
da_DK: Denne e-mail er afsendt fra en formular på %1$s (%2$s)

en: This email address does not belong to the same domain as the site.
da_DK: Denne e-mail adresse tilhører ikke det samme domæne som denne hjemmeside.

en: This field can be empty depending on user input.
da_DK: Dette felt kan være tomt, afhængig af brugeres indtastning.

en: This field has syntax errors.
da_DK: Dette felt har syntaks fejl.

en: This field requires author's URL
da_DK: Dette felt skal udfyldes med forfatters URL

en: This field requires author's email address
da_DK: Dette felt skal udfyldes med forfatters e-mail-adresse

en: This field requires author's name
da_DK: Dette felt skal udfyldes med forfatters navn

en: Title
da_DK: Titel

en: To
da_DK: Til

en: To attach the file uploaded through this field to mail, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the File Attachments field on the Mail tab.
da_DK: For at vedhæfte filer igennem dette felt, skal du indsætte tilsvarende mail-tag (%s) i Vedhæftninger feltet under E-mail fanen.

en: To use CAPTCHA, you first need to install and activate %s plugin.
da_DK: For at bruge CAPTCHA, skal du først installere og aktivere %s plugin.

en: To use CAPTCHA, you need <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a> plugin installed.
da_DK: For at bruge CAPTCHA skal du have<a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a> pluginnet installeret.

en: To use reCAPTCHA, first you need to install an API key pair. For more details, see %s.
da_DK: For at bruge reCAPTHA, skal du installere et API nøgle par. For flere detaljer se %s.

en: To use reCAPTCHA, you need to install an API key pair.
da_DK: For at bruge reCAPTHA, skal du installere et API nøgle par.

en: To use the value input through this field in a mail field, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the field on the Mail tab.
da_DK: For at bruge den indtastet værdi i dette felt. Skal du indsætte tilsvarende mail-tag (%s) i indholdsfeltet under E-mail.

en: URL that the sender entered is invalid
da_DK: URL'en som brugeren indtastede er ugyldig

en: Untitled
da_DK: Uden titel

en: Uploaded file is not allowed for file type
da_DK: Uploadet fils filtype er ikke tilladt

en: Uploaded file is too large
da_DK: Uploadet fil er for stor

en: Uploading a file fails for PHP error
da_DK: Uploadning af en fil mislykkedes på grund af en PHP-fejl

en: Uploading a file fails for any reason
da_DK: Uploadning af en fil mislykkedes af en eller anden grund

en: Use HTML content type
da_DK: Brug HTML til indholdet

en: Use Mail (2)
da_DK: Brug mail (2)

en: Use this text as the placeholder of the field
da_DK: Brug denne tekst som "placeholder" i feltet

en: Validate %s Contact Form Now | Validate %s Contact Forms Now
da_DK[0]: Valider %s Kontaktformular nu
da_DK[1]: Valider %s Kontaktformularer nu

en: Validate Configuration
da_DK: Valider konfiguration

en: Validate Contact Form 7 Configuration
da_DK: Valider Contact Form 7 konfiguration

en: Validation errors occurred
da_DK: Der forekom valideringsfejl

en: What's this?
da_DK: Hvad er dette?

en: While form-tags have a comparatively complex syntax, you don&#8217;t need to know the syntax to add form-tags because you can use the straightforward tag generator (<strong>Generate Tag</strong> button on this screen).
da_DK: Selvom form-tags har en forholdsvis kompliceret syntaks, skal du ikke vide hvordan de virker, for at tilføje et. Du kan bare bruge tag generatorerne (knapperne).

en: Wrap each item with label element
da_DK: Indpak alle elementer i et label element

en: Y/m/d g:i:s A
da_DK: Y/m/d H.i

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
da_DK: Du er ved at slette din kontakt formular.
    Tryk 'Annullér' for at stoppe, 'OK' for at slette.

en: You are not allowed to delete this item.
da_DK: Du har ikke lov til at slette dette.

en: You are not allowed to edit this contact form.
da_DK: Du har ikke lov til at redigere denne formular

en: You are not allowed to edit this item.
da_DK: Du har ikke lov til at redigere dette.

en: You are not allowed to upload files of this type.
da_DK: Du har ikke rettigheder til at upload filer af denne type.

en: You are not allowed to validate configuration.
da_DK: Du har ikke rettigheder til at validere konfiguration.

en: You can add customization code snippets here. For details, see %s.
da_DK: Du kan tilføje brugerdefineret kode her. For detaljer, se %s.

en: You can also use this old-style shortcode:
da_DK: Du kan også bruge denne old-style shortcode:

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
da_DK: Du skal måske først registrere en konto hos den service du vil bruge. Derefter skal Contact Form 7 godkendes hos servicen.

en: You must accept the terms and conditions before sending your message.
da_DK: Du skal acceptere vilkår og betingelser før du sender din besked.

en: Your Email
da_DK: Din e-mail

en: Your Message
da_DK: Din besked

en: Your Name
da_DK: Dit navn

en: Your entered code is incorrect.
da_DK: Dit indtastede svar er forkert.

en: acceptance
da_DK: Betingelser

en: checkboxes
da_DK: Afkrydsningsfelter

en: comment blacklist
da_DK: kommentar blacklist

en: date
da_DK: Dato

en: drop-down menu
da_DK: Drop-ned menu

en: email
da_DK: E-mail

en: file
da_DK: Vedhæft

en: number
da_DK: Tal

en: quiz
da_DK: Kontrolspørgsmål

en: radio buttons
da_DK: Radio knapper

en: submit
da_DK: Send

en: tel
da_DK: Telefon

en: text
da_DK: Tekst

en: text area
da_DK: Tekstboks
